Wyposażenie do suszarni

Wyposażenie do suszarni alternatywnym rozwiązaniem do zakupu kompletnej suszarni. Nieustające zapotrzebowanie na suche drewno powoduje, że wiele firm decyduje się na własną suszarnię tarcicy, lecz nie każdy jednak posiada fundusze na kupno kompletnej suszarni, wobec tego rozwiązaniem może być wyposażenia do suszarni i zaadaptowanie lub budowa pomieszczenia pod suszarnię. Efektywność procesu suszenia zależy od wielu czynników, jednym z podstawowych są zastosowane wentylatory. W naszej ofercie znajdą Państwo aluminiowe wentylatory typy WOR o średnicach: 400, 450, 500, 600, 630, 710, 900 i 1000 mm oraz wydajności od 4 000 do 60 000 m3/h. Konstrukcja wentylatorów cechuje się dzisiaj dużą zwartością, tzn. w specjalnie wyprofilowanej obudowie wentylatora znajduje się silnik wentylatora, na osi którego osadzony jest wirnik wentylatora. Obudowy wentylatorów i wirniki wykonane są z aluminium. Konstrukcja silników (klasa izolacji H) produkcji SIEMENS zapewnia odporność na temperaturę i wilgotność panującą w komorach. Takie wentylatory cechuje duża żywotność.

Oprócz wentylatorów osiowych rewersyjnych, w ofercie firmy znajdują się także inne elementy wyposażenia komór suszarniczych, takie jak:

nagrzewnice bimetaliczne, dźwigary wentylatorów, kominki aluminiowe, systemy nawilżania, automatyka sterująca, bramy podnośno-przesuwne, bramy skrzydłowe i wiele innych elementów wchodzących w skład wyposażenia komory suszarniczej.

wyposażenie do suszarni VENTECH

Oferta na wyposażenie

Wentylatory suszarnicze

aluminiowe, przystosowane do pracy w wysokiej temperaturze i wilgotności panującej w komorze suszarniczej

Grzejniki bimetaliczne

nierdzewne wykonane z rur żebrowanych o wysokiej wydajności grzewczej

Kominki wentylacyjne

aluminiowe, ścienne lub dachowe, z przepustnicami do sterowania ręcznie lub za pomocą siłownika elektrycznego

Dźwigary wentylatorów

proste do zamontowania nad stropem pozornym oraz w postaci układu Delta

Sterowanie automatyczne

typu SECOTRONIK, prowadzące całkowicie automatycznie proces suszenia. Zawiera programy suszenia dla różnych gatunków drewna oraz IPPC

Sterowanie pół-automatyczne

typu SECOTRONIK, prowadzące całkowicie automatycznie proces suszenia. Zawiera programy suszenia dla różnych gatunków drewna oraz IPPC

Pozostałe elementy na wyposażenie do suszarni

bramy, pomieszczenia serwisowe, zawory, przewody, sondy, silowniki itp.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

    Imię i Nazwisko*
    Nazwa firmy

    Temat
    Wiadomość*


    *-pola wymagane