Suszarnia do ziół

Suszarnie do ziół

\\ Podłogowe suszarnie do ziół i owoców

Wartość suszonych ziół i owoców jest coraz bardziej doceniana w zdrowej, zbilansowanej diecie. Suszone owoce mogą zastąpić skutecznie niezdrowe przekąski, zaś działanie suszonych ziół używanych do parzenia naparów czy przygotowywania relaksujących kąpieli może z powodzeniem uzupełniać leczenie schorzeń czy problemów związanych z funkcjonowaniem na co dzień. Firma Ventech to renomowany producent suszarni do ziół i owoców, które pozwalają na skuteczne wysuszenie kwiatostanów, liści i owoców itp.
Suszarnie komorowe dostępne w naszej ofercie przeznaczone są do suszenia wsadu umieszczonego na wózkach z tacami/sitami.

Suszarnie podłogowe przeznaczone są do suszenia ziół i owoców itp. w dowolnym pomieszczeniu, które zostaje wyposażone w dobrane do niego i do suszonego materiału elementy. Mogą być również wykorzystane w przypadku dosuszania roślin strączkowych, nasion zbóż czy cebuli.

KOMOROWA SUSZARNIA do ziół, warzyw, owoców typu SECOVENT - 3 / 5,5 x 2,6 x 2 /

suszarnia do ziół owoców warzyw Ventech
suszarnia do ziół owoców warzyw Ventech

SUSZARNIA DO ZIÓŁ, warzyw, owoców składa się z pojedynczej komory. Konstrukcja komory, szkieletowa z profilami i panelami aluminiowymi, wypełnionymi wełną mineralną Panelrock o grubości 50mm uszczelnionymi silikonem i pokrytymi z zewnątrz aluminiową blachą trapezową (marmurek). Komora suszarni SECOVENT-3 wyposażona jest w bramę skrzydłową (1,7m x 1,9m). Wentylatory i grzejniki umieszczone w układzie bocznym, na tylnej ścianie suszarni. Sposób załadunku – ręcznie – 8 wózków na kółkach

SYSTEM STEROWANIA: prosty w obsłudze sterownik umożliwia regulację temperatury i wilgotności w funkcji czasu. Dokonuje pomiarów temperatury i wilgotności klimatu panującego w suszarni, następnie na podstawie pomiarów i nastaw użytkownika steruje wentylatorami, grzaniem oraz przepustnicami w kominkach w celu wydalenia zbędnej wilgoci z suszonego materiału.

INSTALACJA GRZEWCZA: suszarnia standardowo wyposażona w grzejniki z możliwością podłączenia do kotła opałowego (medium grzewcze – gorąca woda) lub opcjonalnie wyposażona w ogrzewanie palnikowe (paliwo: olej lub gaz) +kanał rozprowadzający medium grzewcze – gorące powietrze.

DANE TECHNICZNE

Typ suszarni SECOVENT-3 /5,5 x 2,6 x 2,0/
Długość [m] wewn.//załadowcza 5,5 // 4,5
Szerokość [m] wewn.//załadowcza 2,6 // 1,6
Wysokość [m] wewn.//załadowcza 2,0 // 1,9
Wymiary zewn. suszarni: 5,6m x 2,7m x wysokość = 2,2m
Pojemność jednorazowego załadunku: do 600kg świeżego (mokrego) wsadu
Sposób załadunku: ręcznie (8 wózków o wym. 750 x 1050 x h=1850mm z 5 tacami/koszami każdy)
Typ obiektu: wolnostojący, nie wymaga specjalnego fundamentu (wystarczy np. płaska płyta betonowa)
Moc grzejna zainstalowana: ok. 65kW przy temp. wody 95/75°C
Urządzenia grzewcze: grzejniki bimetaliczne wykonane z rur wysokożebrowanych (rdzeń ze stali nierdzewnej, ożebrowanie Alu).
/ opcjonalnie - palnik olejowy lub gazowy z instalacją rozprowadzającą w komorze
Medium grzewcze: gorąca woda – temp. na wejściu 80-90°C / opcjonalnie – gorące powietrze
Wymagana moc grzewcza: ok. 80kW/h - dla pojedynczej komory
Cyrkulacja powietrza: Wentylatory: osiowe rewersyjne o wydajności każdy ca 15 300m3/h, Ilość: 2szt. wirniki aluminiowe ø600mm
ze specjalnie wyprofilowanymi łopatkami, obudowy/kierownice wentylatorów aluminiowe – odpowiednio wyprofilowane.
Silniki SIEMENS o mocy 1,5 kW wykonane w wersji specjalnej - izolacja klasy H, 1450 obr./min
Napięcie elektryczne: 3 x 400V/230V/50 Hz
Moc elektryczna: 2 silników x 1,5 kW =3,0 kW
Rodzaj bramy: skrzydłowa, światło bramy (1,7m x 1,92m)
System sterowania: półautomatyczne, sterownik typu ANSTER

Oferowane przez firmę Ventech wyposażenia suszarń podłogowych obejmują takie elementy jak:

Wentylator nadmuchowy umieszczany jest w głównym kanale suszarni, którego wielkość dostosowana jest do wielkości pomieszczenia komory. Znajduje się w nim również nagrzewnica bimetaliczna, która działa po doprowadzeniu do niej gorącej wody. Specjalna konstrukcja podłogi suszarniach podłogowych wykonana ze specjalnych stelaży, pod którymi umieszczona została blacha perforowana nachylona pod odpowiedni kątem pozwala na lepszy przepływ powietrza. Podłoga jest łatwo demontowalna dzięki czemu łatwo można oczyścić przestrzeni pod spodem, na którą spadają często różnego rodzaju zanieczyszczenia. Blacha może zostać umieszczona po jednej lub dwóch stronach kanału nadmuchowego, w zależności od wielkości całej podłogi. Konstrukcja podłogi w takiej suszarni do ziół jest na tyle wytrzymała, że można po niej chodzić, więc załadunek materiału przeznaczonego do wysuszenia może odbywać się ręcznie, co nie wymaga dodatkowego sprzętu załadunkowego.

Suszarnie do ziół i owoców wyposażone są również w wentylator wyciągowy, który montuje się na ścianie pomieszczenia w celu wyprowadzania na zewnątrz wilgotnego powietrza z komory suszarniczej. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa zawilgocenia materiału przeznaczonego na susz, co może doprowadzić do jego zepsucia czy spleśnienia.

Sprzedaż oferowanego przez firmę Ventech wyposażenia suszarni podłogowych odbywa się na indywidualne zamówienie klienta, a dobór elementów w zależności od wielkości i warunków pomieszczenia przeznaczonego na suszarnię oraz rodzaju i ilości suszonego materiału. Również cennik elementów oraz ceny dla poszczególnych zamówień ustalane są stosownie do zakresu szczegółów zamówienia. Dostępne w naszym asortymencie elementy do suszarni podłogowej mogą być zamontowane w dowolnym pomieszczeniu murowanym lub wykonanym z płyty warstwowej („obornickiej”) czy też w konstrukcji drewnianej, szkieletowej.
Nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie komór suszarniczych, suszarń do drewna, palet, drewna kominkowego, gipsu i betonu oraz ziół i owoców pozwala nam na profesjonalne wykonanie każdego zamówienia, spełniającego potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego i składania zapytań dla przygotowania odpowiedniej oferty.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

    Imię i Nazwisko*
    Nazwa firmy

    Temat
    Wiadomość*


    *-pola wymagane