Suszarnie do ziół

Suszarnie do ziół mają zastosowanie przy suszeniu takich ziół jak melisa, mięta, rumianek itp. Tego typu suszarnie można również wykorzystywać do suszenia nasion zbóż jak i innych roślin strączkowych, oraz w celu dosuszania np. cebuli.

    Suszarnia do ziół (podłogowa) jest zbudowana z:
  • głównego kanału rozprowadzającego powietrze,
  • spadzistej podłogi wykonanej z blachy perforowanej,
  • głównego wentylatora nadmuchowego
  • wentylatora wyciągowego
  • elektroniki pomiarowej
  • oraz nagrzewnicy bimetalicznej.

W głównym kanale znajduje się wentylator nadmuchowy, dobierany w zależności od wielkości powierzchni komory oraz grzejnik bimetaliczny, do którego należy doprowadzić medium grzewcze: gorącą wodę.

Konstrukcja podłogi zbudowana jest ze specjalnych stelaży, na których pod odpowiednim spadem umieszczona jest blacha perforowana (ocynkowana lub nierdzewna). Można ją łatwo rozmontować w celu usunięcia zanieczyszczeń nagromadzonych pod spodem. W zależności od wielkości podłogi może ona być zamontowana po jednej lub obu stronach głównego kanału nadmuchowego. Konstrukcja podłogi umożliwia chodzenie po niej, załadunek materiału do wysuszenia odbywa się ręcznie.

Wentylator wyciągowy montowany jest ścianie budynku i służy do wydalania na zewnątrz wilgotnego powietrza z wnętrza komory suszarniczej.

Urządzenia pomiarowe, służą do pomiaru wilgotności i temperatury powietrza wewnątrz komory suszarniczej.

Wszystkie elementy suszarni wykonujemy pod wymiar, konkretnie pod klienta i można je zamontować w dowolnym pomieszczeniu murowanym, bądź wykonanym z płyty warstwowej (obornickiej) lub nawet wykonanym w konstrukcji szkieletowej drewnianej.

Jeżeli Klient posiada już pomieszczenie, które chciałby zaadoptować na suszarnię, służymy pomocą w doborze poszczególnych elementów dobranych odpowiednio do wymiarów dostępnego pomieszczenia.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do złożenia konkretnego zapytania (e-mailem) lub kontaktu telefonicznego.


Dane kontaktowe

VENTECH Sp.J.

Chociule 1A

66-200 Świebodzin

 

Sprzedaż: tel. +48 684769755

Zaopatrzenie: tel. +48 684757006

Email: biuro@ventech.pl

www.ventech.pl